Kilka słów wstępuTrochę o sobieKontakt ze mnąFotografieNowości i wydarzeniaDla uczniów i nauczycieliBlogFotogaleriaUlubione linkiKsięga gości
M A T M A
Koła, kursy, problemy i zadania
Trochę o sobie


  Wojciech TomalczykJestem nauczycielem matematyki w III Liceum Ogólnokształcącym im. MarynarkiWojennej RP w Gdyni oraz w 24 Gimnazjum przy tym liceum.
W pażdzierniku 2008 uzyskałem tytuł Profesora Oświaty- najwyższe obecnie wyróżnieninie przyznawane nauczycielom. Jestem przewodniczącym Komitetu Okręgowego Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów oraz przewodniczącym Stowarzyszenia Nauczycieli Olimpijskich. Stowarzyszenie to skupia wybitnych nauczycieli, którzy wychowali co najmniej 10 finalistów olimpiad przedmiotowych. W swoim dorobku mam ich 166, w tym 46 laureatów, z czego 15 to laureaci olimpiad międzynarodowych. Prawie od początku współpracuję z Krajowym Funduszem na Rzecz Dzieci, która to fundacja skutecznie wspiera uczniów zdolnych. Uczniowie objęci opieką pochądzą często z bardzo małych miejscowości i wsi. Każdego roku w marcu organizuję w mojej szkole Ogólnopolskie Warsztaty Matematyczne, na których młodzież szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski spotyka się i rozszerza swoją wiedzę matematyczną i nie tylko. W tym roku będą to XXII Warsztaty. Organizuję też koła matematyczne dla uczniów województwa pomorskiego i nie tylko.
O nich piszę w innym miejscu. Organizuję też kursy maturalne dla licealistów. Prowadzę koło olimpijskie, na którym moi uczniowie i chętni z innych szkół szlifują swoją wiedzę i rozwiązują trudne problemy związane z przygotowaniem do olimpiady matematycznej. Prowadzę też korespondencyjne koło matematyczne skupiające uczniów z różnych zakątków kraju.
Serdecznie zapraszam na następne strony.